Vogels speuren en spotten in de kerk
16sep(sep 16)10:0003dec(dec 3)17:00Vogels speuren en spotten in de kerkspeurtocht voor jong én joud
Tijd
September 16 (Zaterdag) 10:00 - December 3 (Zondag) 17:00
Evenement Details
Wist je al dat er heel veel vogels zijn die zich verstoppen in de Grote Kerk Breda? In
Evenement Details
Wist je al dat er heel veel vogels zijn die zich verstoppen in de Grote Kerk Breda?
In de tentoonstelling Vrije Vogels vind je vogels in alle soorten en maten. Met de speurtocht, die speciaal voor de tentoonstelling is ontwikkeld, ga je kijken naar foto’s met vogels, maar ook zoeken naar de vogels die altijd in de Grote Kerk Breda aanwezig zijn.
De speurtocht is voor € 2,- per stuk verkrijgbaar aan de balie, waar je ook een verrekijker kunt lenen om alle vogels nog beter te spotten.
Extra activiteiten
Tijdens Vrije Vogels is er nog veel meer te doen. Breid jouw bezoek aan de tentoonstelling uit met een wandeling en ontdek een aantal van de opmerkelijkste vogels in en om het centrum van Breda. Geniet van het toepasselijke filmprogramma dat we organiseren i.s.m. Filmhuis Breda of kom naar een van de inlooprondleidingen op zaterdagmiddag of het Early-Bird ligconcert(c) Bach & Beatles of Canto Ostinato & Best of Einaudi op zondagochtend.
Fototentoonstelling Vrije Vogels
Atelier EXB, BredaPhoto en de Grote Kerk Breda bundelen hun krachten en brengen van 16 september t/m 3 december 14 internationale topfotografen die hun eigen visie op vogels geven samen in fototentoonstelling Vrije Vogels. Vrije Vogels is als een volière van de wereld, van bekende stadsvogels tot de vogels in verre landen. De verschillende perspectieven van de fotografen nodigden de bezoeker uit om de vogels te bewonderen in hun leefomgeving. De foto’s tonen de verscheidenheid aan werelden waarin vogels leven en roepen tegelijkertijd vragen op over bedreigingen voor hun leefomgeving, waarvan klimaatverandering de meest alarmerende is. Dat de tentoonstelling plaatsvindt in de Grote Kerk Breda geeft de tentoonstelling een extra dimensie; van oudsher worden vogels en hun vleugels gezien als symbool van verbinding tussen de mens en het hogere. Ook in de Grote Kerk Breda vinden we een verscheidenheid aan vogels en hun symbolische betekenissen terug. Klik hier voor uitgebreide info.
Tip: De kerk is soms gesloten i.v.m. evenementen. Check voor een bezoek altijd even onze agenda.
Route en parkeren
De Grote Kerk Breda is goed te bereiken vanaf station Breda en is ongeveer 12 minuten lopen. Kom je met de fiets of brommer? Verkeerd gestalde fietsen worden regelmatig geruimd dus parkeer deze in één van de gratis fietsenstallingen in Breda. Klik hier voor de locatie van alle fietsenstallingen.
Om het centrum van Breda liggen diverse goed bereikbare parkeergelegenheden waarmee je op wandelafstand van de Grote Kerk Breda bent. De twee dichtstbijzijnde parkeergarages zijn de De Prins en De Barones. Klik hier voor de routebeschrijvingen: Parkeergarage De Prins of Parkeergarage De Barones.
Ontdek Breda
Laat je voor of na jouw bezoek aan de tentoonstelling verrassen door al het overige dat de stad je te bieden heeft en voel je welkom in het gastvrije Breda. Meer info: welkominbreda.nl